Zdeňka Horáková

Dobrý den,

jmenuji se Horáková Zdeňka, bydlím v Havířově, mám postiženého syna Denise, který má kvadruspastickou formu DMO, PMR, epilepsii, hydrocephalus V-P shunt, chronickou bronchitidu a oční vadu. Je plně závislý na pomoci.

Dojíždíme každý den do dětského rehabilitačního stacionáře v Ostravě, kde Denis podstoupil psychologické i pedagogickopsychologické vyšetření a řekli nám, že pro Denise bude nejlepší základní škola speciální, a ta je jenom v Ostravě.

Budu řešit docházku do předškolního vzdělávání a tím, že u nás v Havířově není žádná taková vhodná speciální škola, tak by jsme museli dojíždět opět do Ostravy.

Po doporučení ostatních matek a doktorů jsme si vybrali Základní školu speciální Diakonie. V základní škole speciální Diakonii jsme se dozvěděli, že by se měla otevřít u nás v Havířově. Byli jsme moc rádi, protože v Havířově není žádná speciální škola pro naše dítě.

Denis nezvládne základní osnovu škol a byli jsme příjemně překvapeni na co vše se specializuje základní škola Diakonie. Mají tam děti i mozkově retardované nejen fyzicky postižené, jezdí na různé aktivity, jsou tam speciální pedagogové, kteří se plně věnují dětem různými stimulacemi a speciálními pomůckami a na dětech jde vidět jak jsou šťastní a co víc si přát pro své dítě "vidět ho šťastné a spokojené".
Je to taková velká rodina, kde jsem se cítila i jako rodič příjemně.

Každý rodič si přeje aby jeho dítě navštěvovalo tu nejlepší školu. Jenže rodiče se zdravými dětmi si mohou vybírat v místě svého bydliště. My co máme děti s hendikepem nemáme moc na výběr. Tak jsem ráda, že aspoň ta jedna škola speciální bude u nás v Havířově.

Jsem moc ráda, že konečně Havířov začíná dělat něco pro postižené nejen i pro dospělé, ale také pro děti, kteří neměli pěkný začátek v životě. A jak se říká "škola je základ života". I naše dítě má právo na plnohodnotný život a na kvalitní vzdělání.

Základní škola speciální Diakonie pomáhá našim dětem překonávat nelehké překážky v životě. Dává jim pocit uznání a naplnění.

Zdeňka Horáková