Andrea Valla

Vážení.

Dovolte mi zhodnotit roční spolupráci se Základní školou speciální Diakonie ČCE Ostrava.

Přesně před rokem jsem poprvé navštívila speciální školu se svou fenkou anglického bulteriéra na ukázkovou hodinu canisterapie. Velmi mile mě překvapil vstřícný přístup paní ředitelky Mgr. Savkové, která sice projevila obavy z daného plemene, ale přesto se rozhodla dát nám šanci, na rozdíl od jiných škol, které po zjištění plemene ukázkovou hodinu zrušily.

Na canisterapii do školy docházím jednou týdně, ale zúčastňuji se i některých akcí - výlet, škola v přírodě, vystoupení v divadle. Profesionální a zároveň rodinný a lidský přístup všech pracovníků se odráží na psychice a rozvoji dětí. Je úžasné vidět, co všechno se s dětmi ve škole dělá a jak se jejich schopnosti za ten rok zlepšily a rozšířily. Všichni pracovníci absolvují neustále doplňující kurzy, které přispívají ke zlepšení péče o děti. Oceňuji, že každé dítě je zde bráno jako osobnost a ke každému se zde přistupuje dle individuálních potřeb. Věřím, že tato práce není lehká psychicky ani fyzicky, ale každá návštěva se nese v duchu pohody a úsměvů na tvářích velkých i malých.

Kromě velkého množství aktivit – výlety, divadelní představení (jako diváci i účinkující), zapojení do pracovních procesů s pracovníky Baumaxu, plavání, jízda na koni, sportovní aktivity, škola v přírodě, návštěva cirkusu, zoologické zahrady… a mnoha dalších je tato škola nadstandardně vybavena. Interaktivní tabule, počítače s dotykovými monitory, závěsné houpačky, polohovací pomůcky, vertikalizační stojany, hydromasážní vana, multisenzorická místnost Snoezelen a všechno další vybavení považuji za skvělou práci ze strany vedení.

Domnívám se, že tato škola je opravdu výjimečná a její podpora rozšířit možnost vzdělávání v jiném městě pomůže dalším handicapovaným dětem prožít život krásnější a smysluplnější.

Děkuji malým i velkým na této škole za vše, co jsem u nich poznala a prožila.

Andrea Valla
canisterapeut